מאמרים

  נטווקינג נשי   נטווקינג נשי
מחקר חדש מגלה – גברים ונשים זקוקים למעגלי רישות (נטוורק) שונים כדי להצליח ובעצם, יש דבר כזה "כוח נשי".
קרא עוד ...

  תעסוקה מעל גיל 50   תעסוקה מעל גיל 50
כדי ליצור שינוי בר קיימא ביחסי הכוחות ובתפקידי המגדר יש לנו עבודה חשובה והיא חייבת להתחיל מבפנים. היא חייבת להגיע להכרה אמיתית בערך של עצמי.
קרא עוד ...

  בית מול קריירה   בית מול קריירה
מדובר באחד הנושאים הרגישים והמורכבים, שמהווה כר מחלוקת כבר 3 עשורים וגם נחקר לא מעט. המהפכה הפמיניסטית הביאה איתה שינויו גם הרבה אתגרים והתמודדויות לנשים בתעסוקה.
קרא עוד ...

  אמינות מכוני הערכה   אמינות מכוני הערכה
ההנחה הבסיסית שלנו היא שהמכונים הללו הם גורם מקצועי בלתי תלוי. ללא אג'נדה וללא אינטרס. אך גילויים חדשים מערערים על ההנחה הזו.
קרא עוד ...

  נשים בזירה המוניציפאלית   נשים בזירה המוניציפאלית
לפני מספר שבועות התקיימו בארץ הבחירות לרשויות המקומיות. לצד הישגים משמעותיים מספר שיא של משתתפות וראשי רשויות חדשות, הדרך עדיין ארוכה ומורכבת ומחכה דרך ארוכה להמנהיגות הנשית בשלטון המקומי.
קרא עוד ...

  העצמה ועוצמה נשית   העצמה ועוצמה נשית
פעמים רבות אנו מוצאות את עצמנו כמו להטוטניות בקרקס, קופצות ממקום למקום ומנסות לא ליפול מהחבל. מוטרדות בקשר לעתיד, ותשות מדאגה, מתמקדות בתרחישים מדאיגים, מצויות בקונפליקט בין הבית לעבודה ולעתים חשות...
קרא עוד ...

  תרבות ארגונית מותאמת למציאות קיימת בעידן המודרני.   תרבות ארגונית מותאמת למציאות קיימת בעידן המודרני.
מה כוללים אותם שינויים המשפיעים על הפרט ועל הארגון? עלייה בגיל הפרישה, ירידה בתוחלת הקריירה, תצורות למידה שונות, סידורי תעסוקה גמישים, פער בין דורי ועוד. למנהלים שונים תפיסות שונות. ואנו נחשפים גם...
קרא עוד ...

  2018 בסימן של אקטיביזם נשי   2018 בסימן של אקטיביזם נשי
שנת 2018 בלטה מאד במובילות החברתית של נשים. כשאני מסתכלת לאחור, אי אפשר שלא להתמלא בגאווה על האקטיביזם החברתי, על העוצמה המתפרצת ועל השינוי שחוללו נשים בשנה החולפת.
קרא עוד ...

  פוליטיקה ארגונית – מקורות כח בארגון   פוליטיקה ארגונית – מקורות כח בארגון
הצורך בכוח להשגת מטרות ארגוניות ואישיות והתכונות המיוחדות שלו בהשוואה לאמצעים או למשאבים ארגוניים אחרים ,הופכים אותו למוקד חשוב של פעילות ארגונית אשר הבנתה היא המפתח להבנת תהליכים בהתנהגות ארגונית...
קרא עוד ...

  תרבות ארגונית – מהות, תפקיד וממדים עיקריים   תרבות ארגונית – מהות, תפקיד וממדים עיקריים
תרבות ארגונית היא מסגרת המגדירה גישות, ערכים, נורמות התנהגותיות, אמונות, מנהגים וציפיות המשותפים לחברי הארגון. היא כוללת רובד גלוי ודברים חיצוניים ורובד סמוי לאחר שנקבעים, מרכיבים אלו נוטים להיות...
קרא עוד ...

אומרים עלינו

הסדנה עם ירדן הייתה מדהימה. הרגשתי שאנחנו כמנחים פעילים בקווים מקבלים כלים חשובים ויצירתיים הדרושים לעבודה שלנו עם אנשים .כמו כן ברמה האישית הסדנה תרמה ערכים מוספים: היא גילתה לי איזה סוג של אדם אני, מה מניע אותי או את האחר . כיצד אני חושבת,פותרת בעיה / מכשול / חסם.